Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

James Cole Fidelio

2 posters
YazarMesaj
James Cole Fidelio

Banka Hesabın : 3

James Cole Fidelio Empty
MesajKonu: James Cole Fidelio   James Cole Fidelio AakahcPaz Ağus. 30, 2009 8:10 am

Biçim değiştirme dersliğinden çıktıktan sonra ortak salona gidip ders programına baktım.

Birinci Sınıflar Ders Programı
1.Ders-İksir , 2.Ders-Biçim Değiştirme , 3.Ders- Uçuş Ve Quidditch

Uçuş dersimin olduğuna sevinmiştim ve Yatakhaneye çıkıp cübbemi düzeltip kitaplarımı bıraktım. Hemen bahçeye inmek istiyordum. Hafif tempoda koşarak bahçeye çıktım ve bir grup 1. Sınıf öğrencisinin olduğu tarafa doğru yürümeye başladım. Koştuğum için nefes nefese kalmıştım nefes almakta güçlük çekiyordum. Öğrencilerin arasına girdim ve bir kaç kişiye selam verdim. Profesörün gelmesini beklemeye başladık.

Profesör karşıdan göründü ve eldivenlerini düzelterek yanımıza yaklaştı. Profesör bizleri selamladı ve gelmeyen öğrencileri beş dakika kadar bekledi. Öğrencilerin tümünün geldiğinden emin olduktan sonra derse başladı.

Öncelikle bizlere "Günaydın" dedi ve kendini tanıttı. Profesörün adı Adrian Matt Black idi. Sanırım kehanet profesörü Bay Dwight Black ile bir akrabalığı vardı. Biraz duraksadı ve benim Qudditch hislerime adeta tercüman oldu. İlk dersimizde süpürgeyi havalandırmayı ve uçmayı öğrenecektik.

Bizlerin süpürgelerin yanlarına geçmemizi istedi. Hepimizin süpürgelerimizin yanında olduğundan emin olduktan sonra süpürgeyi havalandırmamız için elimizi süpürgenin üzerine götürüp kararlı bir şekilde "Yukarı" dememizi söyledi. Süpürgelerimizi kaldırmamız için bizlere beş dakika süre tanıdı.

Kendimden emin olduktan sonra elimi süpürgenin üzerine götürüp kararlı ve otoriter bir şekilde "Yukarı" dedim. Süpürge elime gelmişti. Şaşırmamıştım rüyalarımda bile Quidditch görüyordum. Sanki bu dersi daha önceden işlemiş gibi bir anda DeJavu yaşadım. Bazı öğrenciler henüz süpürgelerini kaldıramamışlardı. Beş dakikalık süremiz bittikten sonra sınıfın yarısının fazlasının ellerinde süpürgeleri duruyordu.

Profesör süremizin bittiğini söyledi ve süpürgelerimizi bırakmamızı istedi. Şimdi ise bizden kısa mesafe de uçacağımızı söyledi. İçimde bir heyecan belirdi. İlk defa uçacaktım ve kalp atışlarım hızlanmaya başladı. Sahanın sağ tarafındaki 3 çemberin bir tarafından geçip diğer tarafından olduğumuz yere gelmemizi istedi. Herkesin süpürgelerini alıp sıraya geçmesini istedi. İtiş kakış sıraya girdik. Mutluydum çünkü bir kaç kişiyi itip önlerde yer bulmuştum. Profesör süpürgeyi nasıl havalandıracağımız konusunda bize kısa bir açıklama yaptı. Sonunda "Tamam, başlayın" dedi.

Önümden Rawenclawlı bir çocuk uçmaya başladı dengesini tam olarak sağlayamıyordu. Çemberlerden geçip sahaya tekrar iniş yaptı. Daha sonra Hufflepufflı bir kız uçmaya başladı kız adeta bir Quidditch oyuncusu gibi uçuyordu. Profesörün suratında geniş bir gülümseme oluştu. Kız yere indikten sonra birkaç tezahürat oldu ve sıra bana geldi.

Kendimden emin olduktan sonra ayaklarımı yere vurdum ve süpürge havalanmaya başladı. Dengemi çabuk kuramamıştım fakat 4-5 saniye içinde dengemi sağladım ve süpürgeye yön vermeye başladım. Gerçekten çok büyük bir haz duyuyordum. Çemberlere doğru yükseldim. Rüzgar yüzümü kırbaçlıyor gibiydi bu çok hoşuma gitmişti. Çembere çok az kalmıştı kalp atışlarım tekrar yükseldi ve 2-3 saniye içinde çemberle burun buruna idim. Hemen keskin bir manevra yaparak döndüm. Cübbemin çembere sürttüğünü hissettim. Ama çok güzel bir dönüş yaptığımı umuyordum. Kalbim yavaş yavaş sakinleşmeye başlamıştı. Aşağıya doğru inişe geçtim.

Yer ile ayaklarım buluştuğu anda bir anda tökezler gibi oldum fakat hemen kendimi topladım. Profesör bravo dercesine gülümsedi. Bende süpürgemden indim ve arkadaşlarıma doğru yürüdüm. Birkaç kişi beni tebrik etti. Bende onlara teşekkür ettim. Benden sonraki öğrencilerde uçuşlarını tamamladıktan sonra profesör bizlere gelecek derste neler yapacağımız hakkında bilgi verdi.

Kısa bir açıklamanın ardından profesör bizlere ödev verdi. Hemen bir parça parşömen ve bir kalem buldum. Profesörün söylediklerini yazmaya koyuldum.

1- Quidditch'te kullanılan 3 çeşit topun isimleri ve ne işe yaradıkları.
2- Bir Quidditch takımında kaç kişi bulunur, mevkiler nelerdir ve görevleri nedir?

Yazmayı bitirdikten sonra profesör bizlere dersin bittiğini ve çıkabileceğimizi söylemişti.

Dersten çıktıktan sonra hemen ortak salona gittim ve Gryffindor Erkek Yatakhanesine çıktım. Bugün benim için çok güzel bir gün olmuştu. Hayatım boyunca bu güzel günü unutamayacaktım.Yatağıma uzandım ve uçuşumu düşündüm. Biraz uzandıktan sonra aşağıya ortak salona inip Uçuş ödevlerimi yapmaya başladım...

Not: Başka bir rpg sitesinde yazdığım uçuş dersi rpg sidir.
Clown
Yönetim Üyesi
 Yönetim Üyesi
Clown

Banka Hesabın : 1000000008

James Cole Fidelio Empty
MesajKonu: Geri: James Cole Fidelio   James Cole Fidelio AakahcPaz Ağus. 30, 2009 9:04 am

Uzunluğa çok önem vermem ama uzunluk ideal

Renklendirmen fena değil.

Akıcı ama bir yerden bir yere çok çabuk atlamışsın.

Sadece 1-2 yerde imla hatası gördüm.

Geçişlerini daha çok betimlersen gerçekten rplerinin çok daha güzel olacağını düşünüyorum.

Bu gün iyi günümdeyim...Smile

Notun : 95

James Cole Fidelio
1 sayfadaki 1 sayfası